Een hoop te vertellen...
Vrijdag 15 juni 2007
...en dat mag ook wel na vijf maanden radiostilte! Hoe cliché, maar ik kwam gewoon niet aan het bijhouden van de site toe. Terwijl ik het nog steeds erg leuk vind om te doen hoor! Kan meteen vertellen dat ik me tot nog toe behoorlijk goed aan mijn goede voornemens van de laatste log heb gehouden, haha. Ik sport braaf één of twee keer per week, lessen van Les Mills, bodyjam of bodystep. Leuk!! En dus goed vol te houden.
De afgelopen maanden heb ik gelukkig ook veel meer leuke dingen gedaan met vrienden en heb ik lekker veel tijd gestopt in hobbies als koken en lezen (ten koste dan misschien van deze website...hmm).
Alleen die baan in vaste groep is nog niet gelukt, helaas. Toch heb ik een erg goed schooljaar achter de rug! Sinds begin december heb ik bijna fulltime gewerkt op één school in Oss waar ik een heeeeleboel heb bijgeleerd. Véél op het gebied van onderwijs op het eigen niveau, werken in niveaugroepen, onderwijs ontwerpen voor kinderen die niet meer mee kunnen, verrijkingsmateriaal aanbieden aan kinderen die vooruit lopen. Ook veel geleerd op het gebied van orde houden en grenzen stellen. Ik ben er door te ervaren achter gekomen dat ik minder bereik dan ik had gedacht met het blijven geven van kansen aan een kind dat negatief gedrag vertoont, puur om een pluim voor goed gedrag te kunnen geven. Consequent grenzen stellen aan gedrag, werkhouding etc. en ook consequenties verbinden aan het overtreden ervan geeft kinderen een veel veiliger gevoel dan een juf die onduidelijk is in wanneer het goed en wanneer niet, oftewel: maar kansen blijft geven. Het biedt hen bovendien structuur, wat eigenlijk alle kinderen nodig hebben.
Maar nu is de vakantie in zicht, nog twee weken. Dit weekend viert Martijn zijn Big 3-0, dus een feestje zondag! Zaterdagavond gaan we, om het alvast te vieren met zijn broer en vriendin naar het concert van Guus Meeuwis in Eindhoven. We hebben de DVD van het vorige concert al grijs gedraaid, hoop dat het zaterdag net zo sfeervol wordt! In de vakantie gaan we nog heerlijk een weekje naar Terschelling met goede vrienden, ter ere van Martijns en onze vriendins 30e verjaardag.
De afgelopen maanden bestonden dus uit hard werken maar in mei hebben we ook een superfantastische reis gemaakt!! We hebben twee weken rondgetrokken in de Verenigde Staten, van San Francisco naar Las Vegas. Onderweg hebben we vooral veel natuur bewonderd: Yosemite National Park, Sequoia Park, Death Valley, Grand Canyon, Monument Valley, Bryce National Park en Zion National Park. In ieder natuurpark weer een ander landschap, te indrukwekkend voor woorden!!
.JPG)
Golden Gate Bridge San Francisco
.JPG)
Yosemite National Park
.JPG)
Monument Valley
De vakantie was al geweldig, maar werd nóg mooier doordat.....Martijn mij er gevraagd heeft of ik met hem wil trouwen. Jaha.......
WIJ GAAN TROUWEN!!
Nou, niemand kan zeggen dat ik niets interessants te melden heb na vijf maanden geen logjes, haha! Ik was helemaal overdonderd door het aanzoek, ook al hadden we het wel eens over trouwen gehad. Martijn liep er stiekem al een poosje mee rond en koos een prachtig stil plekje bij een meer midden in Yosemite Park uit om de vraag te stellen. Tranen!!! Terug van vakantie zijn we gaan kijken hoe we onze trouwdag willen invullen. Allebei wilden we geen jaar of langer aan het regelen zijn, we zijn dan ook erg blij te kunnen vertellen dat we eind september van dit jaar gaan trouwen!!
.JPG)
Las Vegas...waar we niet getrouwd zijn ;-)
Komende tijd dus nog éven druk met de laatste loodjes op het werk en de voorpret voor de bruiloft, maar ergens over niet al te lange tijd ga ik me weer lekker op de website storten!
Groetjes!
Lekker druk!
Woensdag 10 januari 2007
Reageer!
Ahum, een flinke tijd verstreken sinds mijn laatste log. Allereerst, heel veel goeds gewenst voor 2007!!! Dat al je dromen maar mogen uitkomen in het nieuwe jaar!

Mijn goede voornemens zijn nog niet op ;-), het zijn er óók geen tien, maar ik wel een paar snode plannen voor 2007 die ik hoop uit te voeren: het bemachtigen van een eigen plekje op een fijne school met liefst een eigen groep, sporten (moest het woord opnieuw toevoegen aan mijn woordenschat) en mijn vrije tijd zo plezierig mogelijk besteden. Meer lezen, koken, naar het bos, afspreken met vrienden.....nu al het gestudeer achter de rug is moet ik daar toch tijd voor kunnen maken!
En natuurlijk mijn website! De lange radiostilte van de afgelopen tijd is te wijten aan, heel cliché, dat ik het even behoorlijk druk heb. Vóór de vakantie ben ik begonnen op een school in Oss aan een zwangerschapsverlof. Hier verricht ik twee dagen per week ondersteunende activiteiten in de groepen 3-4 (stamgroepen 3-4 en niveaugroepen 3 en 4) en drie dagen per week sta ik voor een eigen stamgroep 3-4 en niveaugroep 3. Dat vergt qua voorbereiding en nawerk meer dan voorheen in groep 1-2!
Stam- en niveaugroepen volgens het Jenaplanconcept, alhoewel ik nog niet weet of de school het principe ook hiervan heeft afgeleid. De niveaugroep houdt in dat de kinderen van groep 3 op taalniveau zijn ingdeeld in een zwakkere, midden- en sterkere groep. Ik geef les aan de zwakkere en sterkere groep, de middengroep krijgt les van een andere juf. Dezelfde groep kinderen geef ik ook schrijven en rekenen. Later in het jaar of misschien volgend schooljaar, de school is hierin nog zoekende, worden de kinderen ook op rekenniveau ingedeeld. Dan zitten ze dus wellicht in twee verschillende niveaugroepen. Omdat dit plus een stamgroep wat veel van het goede is voor kinderen van groep 3 is nu nog alleen ingedeeld op taalniveau. Ik was het werken in niveaus al gewend van het Jenaplan en vind het nog steeds heel prettig werken. Met name omdat ik de zwakke/sterke groep heb, kan ik goed gebruik maken van zelfstandig werken van de sterke groep in combinatie met verlengde instructie aan de zwakke groep. Daarbij werkt deze school ook met weektaken (beginstadium in groep 3) en een takenbord voor ná het verplichte werk. Leuk én zinvol, de kinderen leren zo kiezen en ik kan een extra aanbod doen qua activiteiten en materialen. Zover is het nog niet, maar in dit aanbod kan natuurlijk ook gedifferentieerd worden naar leerlingen voor nog meer effect!
De groepen die ik heb zijn heel divers qua cultuur en niveau van ontwikkeling. Met name culturele verschillen ben ik nog niet veel tegengekomen in mijn praktijk dus dat is zeker leerzaam nu. De eerste paar weken zijn heel snel gegaan, leren kennen van de kinderen, de collega's en de lesmethoden (die ik zeer prettig vind: zoals Alles Telt en de nieuwe versie van Veilig Leren Lezen, fijn dat ik hier nu écht in kan duiken want ik had de versie nog maar een paar keer een dag gebruikt), en toen brak de kerstvakantie al aan. In die vakantie vooral bijgetankt en heel gezellige feestdagen gehad met Martijn, familie en vrienden. Eergisteren ben ik weer aan de slag gegaan en deze week sta ik ook fulltime voor de groep want mijn duo-partner is ziek. Met haar heb ik het trouwens erg getroffen, voor mijn gevoel klikt het erg leuk! De komende weken staan de rapporten op het programma, evenals kern 6 van VLL, waarna het programma voor voorbereidend lezen precies op de helft is. Genoeg te doen dus!
Hier laat ik het even bij, snel weer een update met nieuws uit de klas!
Groetjes Debbie
Invallen week 13/14/15
Zondag 12 november 2006
Reageer!
Sinterklaas!! Het is bijna zover, de kinderen kunnen niet meer wachten. En ik ook niet, haha, want wat zijn ze opgewonden, wat vinden ze het spannend, wat zijn ze druk. Maar wel prachtig om te zien! Midden in deze gezellige decembermaand loopt mijn vervanging in groep 1-2 ten einde. Eigenlijk was vandaag mijn laatste werkdag op deze school maar gelukkig heeft de directrice geregeld dat ik ook maandag en dinsdag nog hier ben. Fijn, want zo maak ik 5 december mee! :-) Morgen een dagje naar een groep 8 op een school die ik nog niet ken in Oss. Spannend wel, want groep 8, dat is lang geleden. Altijd afwachten of ik de instructie voor elkaar krijg, zeker bij rekenen en zinsontleding. Als het nodig is dan maar heel serieus kinderen inschakelen om deze 'kleuterjuf' te helpen..... ;-)
De afgelopen twee weken heb ik niet meer alle dagdelen in de groep (alleen) gewerkt omdat de 'echte' juf langzaam haar werkzaamheden heeft opgebouwd. Maar gelukkig was ik er voldoende om een paar leuke foto's te maken van de klas en de Sint-werkjes! Kijk snel verder...
Natuuuurlijk is de klas zoveel aangekleed in Sinterklaasstijl! Zo hebben we de huishoek omgetoverd tot werkkamer van de Sint, met een inpaktafel, bureau en kleding voor Sint en Piet. Er staan Sinterklaasboeken in het boekenrek, Sint cd's in de cd-speler, Sinterklaaskleurplaten en alle werkbladen zijn in een Sintjasje gestoken.

Met dank aan mijn schoonouders, ik heb verschillend decoratiemateriaal kunnen lenen uit hun juwelierszaak in Berghem, ziet het er extra feestelijk uit. De kinderen hebben ook zelf geholpen met versieren, ze hebben leuke vlaggetjes gekleurd en Sinterklazen en Zwarte Pieten van een flink formaat geknutseld.


Vandaag hebben we in de klas pepernoten gemaakt, van het deeg tot en met het bakken. Ze verdienden bepaald geen Bolletje-keurmerk, haha, maar de kinderen vonden het erg leuk en de pepernoten heerlijk! De juf heeft gewaakt voor bolletjes, in plaats van vierkante pepernoten..... ;-)




Naast alle Sinterklaasactiviteiten in de klas hebben Sint en zijn Pieten de afgelopen dagen hebben Sint en zijn Pieten de gemoederen in de onderbouw ( en misschien ook nog wel in hogere klassen?) flink bezig gehouden. Sinterklaas was namelijk doodmoe, omdat hij sinds hij in Nederland is maar geen plek kon vinden waar hij lekker kan slapen 's nachts. Bij boer Mol zorgden kraaiende hanen en loeiende koeien ervoor dat Sint's nachtrust vroegtijdig werd beëindigd, in het Eftelinghotel hielden figuren als Langnek die door het raampje gluurde, Holle Bolle Gijs die schreeuwde om de tekeningen van de kinderen (juist ja....papier hierrrrr) en de heks hem uit zijn slaap. Het zag er treurig uit, lazen we in de brieven die we op school ontvingen van Sint en zijn Pieten. Pakjesavond dreigde niet in het spreekwoordelijke water, maar eerder in slaap te vallen! Er moest dringend een fijne plek om te overnachten en eens goed uit te rusten gevonden worden. Twee Pieten kwamen op het lumineuze idee om de speelzaal van onze school uit te testen. En zo troffen wij met de kinderen afgelopen maandagochtend twee Pieten aan in een tentje, waarna we ze gezamenlijk hebben gewekt met een oorverdovend 'wakker wordennnnnnnnnnn'!

De Pieten bleken absoluut geen last te hebben van een ochtendhumeur, in tegendeel. Na een opfrisbeurt hebben ze alle klassen bezocht voor een gezellig babbeltje en de kinderen blij gemaakt met een handje strooigoed. Bij onze kwamen de Pieten midden onder de fruitkring binnenvallen waar ze gezellig bij zijn komen zitten. Onder het genot van een soepstengeltje met duo-penotti (je kent ze wel), aangeboden door een heerlijk sociaal jochie uit mijn klas, hebben ze de kinderen lekker laten lachen.

Afgelopen dinsdagochtend was de verwondering onder de kinderen groot toen bleek dat Sinterklaas een slaapkamer had laten bouwen in de speelzaal. Het ziet er werkelijk schitterend uit!! We hebben nog geen klachten gehoord, dus we gaan ervan uit dat de Sint sintheerlijk slaapt op school en dat Pakjesavond gewoon door kan gaan.

Maandag en dinsdag zullen we zeker horen of het de Sint écht bevallen is op school. Dinsdag komt hij als het goed is bij ons op bezoek en zullen de kinderen van groep 1 tot en met 4 een Sinterklaasmusical opvoeren. Dus....het Sinterklaasverhaal wordt nog vervolgd hier...!
Al met al nog twee dagen in Berghem en dan naar een nieuwe school voor een nieuw langdurig verlof. Ik bof toch maar. Een heel andere school, dus ik ben heel benieuwd hoe het zal zijn! De school in Berghem zal ik zeker gaan missen, ik heb er met plezier gewerkt en ik ben blij een paar weken gezellige en betrokken collega's te hebben gehad. Als de mogelijkheid zich voordoet zal ik er graag terugkeren!
Tot de volgende log....
PS De oudergesprekken, waarover ik in het vorige log sprak, zijn half november geweest. Ik heb er 17 gevoerd en het ging GOED! Fijn, weer een portie ervaring erbij!
Hobby's: diploma's sparen
Zondag 12 november 2006
Reageer!
Eergisteren kreeg ik te horen dat ik het diploma voor leerkracht Jenaplan heb behaald (www.jenaplan.nl). Hoera! Ik moet het diploma nog gaan ophalen en tekenen, maar de opleiding is echt klaar nu. En dat is mooi, want het werken wordt steeds drukker! De oudergesprekken komen er aan. Diploma's verzamelen kan ik bijna toeschrijven aan mijn lijstje hobby's, haha. Alhoewel ik het nu even mooi vind geweest! :-) CV is weer aangepast!
Bij de vorige log heb ik een paar foto's geplaatst van de klas en hoeken tijdens het thema ziek zijn. Komende week is een ‘rustweek' waarin ik het thema ga opruimen en dan…..Sinterklaas!
Ook is er sinds vandaag een archief in het deblog. Het scrollen om berichten te kunnen lezen duurde inmiddels zó lang dat ik archiefpagina's heb gemaakt, met daarop de berichten van drie maanden. Oktober 2006 staat al in het archief maar is nog maar net voorbij....nog leuk om te lezen dus! Gebruik de buttons hiernaast om naar de archiefpagina's te gaan.
Invallen week 10/11/12
Woensdag 8 november 2006
Reageer!
Eindelijk weer een logje; met een paar drukke maar leuke weken achter de rug! Allereerst een herfstvakantie waarin Martijn en ik vooral geklust hebben. Zowat de hele bovenverdieping hebben we geschilderd, van plafonds tot muren en houtwerk (…). Daarna waren we eigenlijk wel aan vakantie toe…. ;-) De week na de vakantie is er nieuwe vloerbedekking gelegd op de slaapkamer, de overloop en de trap naar de begane grond. Ook is de nieuwe slaapkamer geleverd: een groot, robuust, ‘warm' bed in donker notenhout met een natural ogende commode en nachtkastje. Het is erg mooi geworden vind ik zelf! We slapen nu heerlijk ruim onder het satijn tussen turkooizen en grijze muren.
Na de vakantie ben ik op maandag begonnen in Berghem in groep 1-2. Ik keek er inmiddels erg naar uit! Ik wist al dat meteen die week een nieuw thema zou starten, namelijk ‘ziek zijn'. De eerste dag heb ik me aan de kinderen voorgesteld door middel van een ‘dit-ben-ik-doos'. Een schoenendoos beplakt met glanzend folie en sterren, waarin ik spulletjes had gestopt die iets over mij vertellen. Zoals een voorleesboek, een bakspatel, een dvd van een musical (Kikker, meteen die week ook maar gekeken met de kinderen J ), foto's van Basje (konijn) en Sammie….. De kinderen vonden het leuk en spannend: wat zou er nog meer in de doos zitten?
De eerste dagen heb ik vooral besteed aan het leren kennen van de kinderen, het bekijken van wat er al was aan ideeën en materialen voor het thema en hoe de klassenorganisatie eruit zag/ wat ik hier zelf aan zou kunnen of willen veranderen. De juf die ik vervang heb ik al snel ontmoet. Een erg aardige vrouw, die helaas al een poos ziek thuis zit. Ze is nu haar uren aan het opbouwen, nog buiten de klas. Ik heb nu geregeld contact met haar, over de kinderen, het thema maar ook over het onderwijs in het algemeen. Ze is erg enthousiast, maar laat mij ook heel vrij in mijn keuzes in de klas. Een fijne relatie zo! Over drie weken moeten er al oudergesprekken gevoerd worden, waarschijnlijk door mij. Samen met de ‘echte' juf ga ik voor die tijd de observatielijsten invullen. Een hele uitdaging voor mij!! Ik ken de kinderen immers nog maar net en ik heb ook nog niet heel veel ervaring met oudergesprekken. Gelukkig kan ik voor advies bij haar terecht en als ik dat graag wil is ze ook bij de gesprekken aanwezig.
Inmiddels ben ik al aan de derde week bezig in de groep. Een heerlijk klasje met maar 18 kinderen, hoe luxe is dat?? Het thema 'ziek zijn' loopt officieel tot het einde van deze week, maar volgende week is er een ‘rustweek' waarin het nog door mag lopen. Het thematisch werken is helemaal mijn ding, denk aan mijn grote belangstelling voor ervaringsgericht onderwijs! Ik vind het erg leuk als een thema in alle hoeken (letterlijk) van de klas leeft. Dat heb ik dan ook geprobeerd met dit thema. Wat doen we allemaal in de klas?
Voorleesboeken rond ziek zijn, interactief voorlezen in een gezellig hoekje van de klas:
Rintje , Sieb Posthuma, Lemniscaat, 2001.
Sofie is ziek , Barbel Spathelf, De Vries- Brouwers, 2004.
Brammert is ziek , Gabrielle Vincent, Lemniscaat, 1988.
Van harte beterschap Paultje! , Brigitte Weninger, De Vier Windstreken, 2005.
Wil je met me spelen? , Marianne Busser en Ron Schröder, Van Holkema en Warendorf, 2001.
Kringgesprekken: over ziek zijn, doktersbezoek, het ziekenhuis en de apotheek.

Drama rond ziek zijn: toneelstukje waarbij scènes worden gespeeld door een dokter, assistent en patiënt, mét dokterskleren en attributen!
Aankleding huishoek met een ziekenhuisbed (gecreëerd door een houten plaat op het onderstel van de zandtafel te leggen, met beddengoed en een pop erin), wachtruimte (twee stoelen), dokterattributen voor kinderen, flesjes en pipet (kan met water!), doosjes en lege pilstrips, pleisters, verband etc.. (Op de foto is trouwens ook het takenbord te zien, dat die dag werd opgehangen!)

Kijktafel met echte attributen met de woordjes op kaartjes erbij, folders, posters, de in de kring gemaakte woord-beeld-velden en de aangeboden voorleesboeken.

Een pillenhoek, waar kinderen ‘recepten' maken aan de hand van opdrachtkaarten en een eigen recept bedenken. Hier staan potjes met pilletjes (rolletjes met kleine, pastelkleurige snoepjes) waarmee ze kunnen werken. Hierbij worden verschillende ontwikkelingsgebieden aangesproken: de fijne motoriek, voorbereidend rekenen (hoeveel pilletjes) en visuele waarneming (welke kleur pilletje).

Schilderingen en tekeningen maken rond het thema op het verfbord en krijtbord.
Stempelen rond het thema in de stempelhoek.

Een houten legpuzzel rond het thema.
Een computerprogramma van Woordenstart rond het thema (‘Ziek zijn').
Werkbladen en werkjes rond het thema, die binnen de school al ontworpen waren.

Ik zal dit thema binnenkort nog verder uitwerken en toevoegen bij de lesideeën. Sommige ideeën heb ik van andere sites, die zal ik erbij vermelden!
Ik heb het helemaal naar mijn zin op dit moment bij de kleuters, gelukkig nog zo'n drie weken te gaan! Daarna ligt alles weer open, waar ik ingezet wordt binnen de stichting. Maar van wat ik tot nu toe heb meegekregen spreekt de school waar ik nu ben me zeker aan. Zeker gezien de EGO-elementen die ik tussen de regels door proef, zoals ateliers, projectwerk en het nieuw te starten werken met takenborden in de onderbouw. Fijn dat er van alle scholen van de stichting weer een school bij is gekomen waar ik wel zou willen werken!
Nu ga ik sporten, iets dat er al gruwelijk lang telkens bij inschiet…. Tot de volgende log!