ADAPTIEF - AUTONOMIE - BETEKENISVOL LEREN - ERVARINGSGERICHT - IEDER KIND IS UNIEK - PROCES - RELATIE - SAMEN WERKEN EN LEVEN - SOCIAAL KLIMAAT - SOCIAAL-EMOTIONELE ONTWIKKELING - WELBEVINDEN - ZELFBEELD - ZELFSTURING

Debbie's Persoonlijk Werk Concept als beginnend juf
Voor mijn afstuderen, februari 2006, heb ik mijn PWC oftewel mijn persoonlijke onderwijsvisie op papier gezet. Onderstaand lees je in een paar hoofdstukken over de thema's die mijn manier van in het leven staan als mens en als juf typeren. Ik heb hierin vier dimensies verwerkt: didactiek, pedagogiek, cultureel-maatschappelijk en levensbeschouwelijk.
Met dit PWC beoog ik niet uitputtend te zijn. Anders zou u misschien verbaasd zijn nergens te lezen dat ik kinderen wil leren lezen, schrijven en rekenen of hoe mijn ideale klassenmanagement eruit ziet. Uiteraard beschouw ik dit wel degelijk als taken van mij als leerkracht. Echter, het juf zijn is in mijn ogen nog zoveel méér dan kinderen begeleiden in het opdoen van kennis. Wat ik in mijn PWC heb geprobeerd te beschrijven zijn de aspecten die sprekend zijn voor Debbie als juf.
Klik verder en ontdek: Wat maakt juf Debbie, juf Debbie?



