Daarnaast hebben ook de nu levende naamgenoten mijn interesse.
Een enquête in 1994 aan de hand van de vermelding in het Nederlandse telefoonboek
gaf mij de mogelijkheid bijna alle naamdragers "de Fouw" in beeld
te krijgen en ook uit de USA mocht ik gegevens ontvangen.
Door het verkrijgen van recente aanvullingen op de gegevens, die ik al bezat durf ik te beweren, dat alle naamdragers "de Fouw" afstammen van één man: Gillis Willemse de Fau.
De herkomst van de naam mag zeker worden gezocht in Frankrijk. Minder zeker is echter de juiste plek. Tot voor enige tijd heb ik aangenomen, dat de oorsprong lag in Bretagne. Daar zou de naam dan oorspronkelijk moeten zijn geweest: de Faou, het voorvoegsel "de" zou duiden op bezit. Thans vind men nog plaatsen als le Faou, La Faouette en Chateauneuf de Faou en een riviertje le Faou in deze streek. De Bretonse betekenis van de naam Faou zou zijn "beuk" of een "groep beuken". In het Frans heeft de naam de Fau ook deze betekenis.
Echter ontdekte ik ten zuiden van Orleans langs de autoweg A75 een bord, waarop stond vermeld "Le Fau du Peyre. Gezien de eerste schrijfwijze van de naam was er natuurlijk een mogelijkheid, dat de naam altijd die vorm had gehad. Ook zou er in Zuid Frankrijk een kasteel zijn geweest, dat de naam Le Fau zou hebben. Naspeuringen ter plekke en in de bibliotheek van de universiteit in Parijs door een familielid gaven hierover geen bevestiging.
Op de volgende pagina's vindt U van deze familie een beknopt overzicht. Verder
zijn vermeld de families, waarmee mijnerzijds een familie-relatie bestaat.
Wie ik ben? Ik zal mij even voorstellen: mijn naam is Adriaan Cornelis
(Aad) de Fouw, geboren 21 maart 1933 te Middelburg. Getrouwd met Gustava Johanna
Maria (Gusta) de Kok, geboren 4 april 1935 te Culemborg. Wij wonen in een van
de oudste steden van Nederland, -Dordrecht-. Wij hebben 3 kinderen,
2 dochters en 1 zoon en 6 kleinkinderen: Dennis, Elodie, Leslie, Thomas, Donna, Lucas en een achterkleinzoon Delano. Zij zijn de loten aan de stam,
Gedurende de tijd, dat mijn webpagina via Internet te zien was, mocht ik zeer veel reacties ontvangen. Deze reacties brachten mij vele aanvullingen op de gepubliceerde gegevens. Voor deze hulp wil ik iedereen, die een bijdrage heeft geleverd, bedanken.
Ik ben mij er van bewust, dat de gegevens, die ik in deze pagina's aan U laat zien, niet volledig zijn en mogelijk zelfs fouten kunnen bevatten. Daarom blijf ik geinterresseerd in per e-mail of per post toegezonden aanvullende gegevens.
Hiervoor zeg ik U bij voorbaat dank.
Aad de Fouw
24-08-06
| A.C. de Fouw | U was de |
| Javastraat 33 | |
| 3312 XE Dordrecht - NL | Dank, dat U hier was. |
| tel. +31 78 61 32 903 | Graag Uw reactie |