groentewinkel

In een land hier niet zover vandaan was eens een groentewinkel,
de mensen die daar werkten hadden scheurbuik!



Een drietal willekeurige analogieën.

1)
Een paar weken terug werden de deelnemers van de krakercompetitie van dit blad geattendeerd op de zoektips van www.zoekprof.nl . Het bevreemde mij dat de deelnemers hierop geattendeerd moesten worden. Het zou in de lijn der verwachting te liggen dat een 'informatie professional' weet waar zijn dit soort informatie te vinden is

2)
Tegenwoordig moet de bibliotheek activiteiten organiseren. Een medewerker krijgt de taak om affiches te maken. Een uitdagende klus om een mooi ogende professionele poster te maken. Hoe doe je dat? De medewerker en chef komen tot de conclusie dat zij op cursus moet.
5 minuten later:
De persoon in kwestie heeft inlichtingendienst, er komt een klant bij de inlichtingenbalie en vraagt of er boeken, handleidingen zijn voor het maken van reclame-uitingen, affiches, opstellen van hand-outs. Een beetje praktische want ze wil er vlug mee aan de gang en veel voorbeelden, De inlichtingenmedewerker snort een aantal boeken en gidsen uit de kast, is oplettend vandaag en attendeert nog even op een Powerpoint boek.

3)
Een medewerker krijgt het allemaal niet meer voor elkaar met al die veranderingen, druk druk, kortom helemaal in de stress. Ze weet niet meer hoe het moet..
5 minuten later:
Word zitting genomen aan het inlichtingenbureau. Komt een klant met de vraag of er ook boeken zijn /informatie is over hoe je zo goed mogelijk met je tijd kan omgaan. Ze heeft een gehoord dat daar boeken over zijn, die je goed als hulpmiddel kan gebruiken om een beetje orde te scheppen het werk en andere activiteiten om  zodoende je zelf niet 'gek' te laten maken. De medewerker begrijpt het helemaal en verzameld  wat praktische informatie uit de kast te voorschijn over time management en wat informatie over voorkomen van stress.

En nu ,wat willekeurige items uit de sector die je tegen komt in beleidsnota's, folders en ander uitingen van bibliotheek:

Wie neemt zijn eigen collectie ter hand, maakt gebruik van het IBL en internet om zich te bekwamen in kennis en vaardigheden die hij/zijn op dit moment ontbeert?

De bibliotheekvernieuwing staat hoog op de agenda. Als individu kom je jezelf tegen wanneer je niet mee ontwikkelt zowel persoonlijk als op je vakgebied. Je kan niet alles zelf doen, maar het is niet meer van deze tijd om alles over te laten aan anderen.Zelfinitiatief is een deugd.

Leestip als startpunt: Twintig technieken voor zelfmanagement: op weg naar meesterschap in persoonlijke ontwikkeling / J.C. Mensink.

Iedere vermeende gelijkenis met personen en/of situaties, berusten louter op toeval.


Alfred Haaksma
April 2003