Mosterd, Brassica nigra etherische olie heilzaam bij artritis, spit en reuma. Mosterd is giftig, in aromatherapie weinig toegepast. Mosterd werkzaam bij winter- handen en voeten, koorts en koude rillingen
Anthémis aromatherapie etherische oliën - huidverzorging
Mosterd, Brassica nigra etherische olie heilzaam bij artritis, spit en reuma. Mosterd is giftig, in aromatherapie weinig toegepast.  Mosterd werkzaam bij winter- handen en voeten, koorts en koude rillingen






eth. olie A t/m D
eth. olie E t/m K
eth. olie L t/m R
eth. olie S t/m Z

Larix
Latschenkiefer
Laurier
Laurierblad
Lavandin
Lavas
Lavendel
Lavendel oliën
Lavenblad Salie
Lemongrass
Liatris
Libanol
Limoen
Linaloë
Linde
Litsea
Lupulus
Lotus
Magnolia
Majoraan
Mandarijn
Mansoor
Manuka
Marjolein
Spaanse Marjolein
Wilde Marjolein
Mastboom
Mastiek
May Chang
Meidoorn
Mekkabalsem
Melaleuca oliën
Melisse
Melisse Indicum
Mexicaanse Ceder
Mierikswortel
Mimosa
Mitcham Munt
Mirre
Mirte
Moerasden
Mos
Mosterd
Motia
Munt Oliën
Muskus
Muskuszaad
Narcis
Nardus
Neroli
Niaouli
Nootmuskaat
Olibanum
Omanwater
Ogentroost
Oranjebloesem
Osmanthus
Opopanax
Oregano
Spaanse Oregano
Palmarosa
Patchouli
Peen
Peper
Peperboom
Staart Peper
Pepermunt
Perubalsem
Peterselie
Petitgrain
Piment
Pokhout
Poleimunt
Pomerans
Pompelmoes
Pulegium
Pumilio
Pijnboom
Ravensara
Rhododendron
Rode Ceder
Rode Tijm
Roomse Kamille
Roos
Roosgeranium
Rozemarijn
Rozenhout

prijzen

Nederlandse namen
botanische namen

basis oliën

Dode Zee
huidverzorging
gezondheidshangers
hydrolaten
boeken
mengsels
Bachremedies
massage oliën
zepen

 
foto`s
Mosterd   Brassica nigra
productanalyse


Mosterd, Brassica nigra, is een tot 3 meter hoge, éénjarige plant met heldergele op Koolzaad lijkende bloemen en gladde zwarte peulen. Deze peulen bevatten 10 donkerbruine zaden, die zeer geliefd ziijn om mee te kruiden.
Oorspronkelijk uit Zuid-Oost Europa is de plant nu verbreid over heel Europa, Klein-Azië en Noord- en Zuid-Amerika.
De etherische olie wordt verkregen door stoomdistillatie van de in warm water geweekte zaden. De olie is kleurloos tot lichtgeel met een bijtende geur en bestaat voor 99% uit allyl isothiocyanaat. Het zaad zelf heeft dit bestanddeel niet, het wordt eerst gevormd door het contact met water tijdens de productie van de essentiële olie. De olie wordt in grote hoeveelheden als smaakmaker gebruikt door de levensmiddelenindustrie.
Mosterd, Brassica nigra etherische olie heilzaam bij artritis, spit en reuma.
Gebruik Mosterd essentiële olie o.a. bij; verkoudheid, koude rillingen, hoesten, koorts, winterhanden- en voeten, reumatische aandoeningen, artritis, spit, spijsverteringsproblemen.
contra-indicatie: de olie is giftig en irriteert de slijmvliezen in sterke mate.

U ontvangt van ons bij iedere etherische olie een uitgebreide beschrijving met toepassingen, hier een paar voorbeelden:
bij winterhanden- en voeten; voeg 3-5 druppels toe aan 1 eetlepel Amandel-olie en masseer de handen of voeten meermaals per dag.
bij artritis; meng maximaal 5 druppels met 1 eetlepel basis olie en masseer de pijnlijke plekken dagelijks of naar behoefte.


Helaas mogen wij een deel van de informatie over deze olie en recepten op last van de Voedsel en Waren Autoriteit (warenwet) niet meer op onze site publiceren omdat deze in strijd zou zijn met de EEG wetgeving i.z. consumentenbescherming. De gepubliceerde informatie zou een oneerlijke reclame zijn t.o.v. geneesmiddelen. Heel jammer, omdat veel van onze klanten dankbaar gebruik maakten van deze informatie en het zeer zeker niet als oneerlijke reclame ervoeren. 



   
/aroma/mosterd.htm - laatste wijziging zaterdag 27 december 2008

copyright Anthémis aromatherapie - Oosterstreek / alle rechten voorbehouden

disclaimer