Spaanse Marjolein of Thymus mastochina etherische olie heilzaam bij sinusitis, catharre en bronchitis. Marjolein vermindert slijmvorming bij vastzittende hoest. Thymus mastochina essentiële olie wordt in aromatherapie weinig gebruikt
Anthémis aromatherapie etherische oliën - huidverzorging
Spaanse Marjolein of Thymus mastochina etherische olie heilzaam bij sinusitis, catharre en bronchitis.






eth. olie A t/m D
eth. olie E t/m K
eth. olie L t/m R
eth. olie S t/m Z

Larix
Latschenkiefer
Laurier
Laurierblad
Lavandin
Lavas
Lavendel
Lavendel oliën
Lavenblad Salie
Lemongrass
Liatris
Libanol
Limoen
Linaloë
Linde
Litsea
Lupulus
Lotus
Magnolia
Majoraan
Mandarijn
Mansoor
Manuka
Marjolein
Spaanse Marjolein
Wilde Marjolein
Mastboom
Mastiek
May Chang
Meidoorn
Mekkabalsem
Melaleuca oliën
Melisse
Melisse Indicum
Mexicaanse Ceder
Mierikswortel
Mimosa
Mitcham Munt
Mirre
Mirte
Moerasden
Mos
Mosterd
Motia
Munt Oliën
Muskus
Muskuszaad
Narcis
Nardus
Neroli
Niaouli
Nootmuskaat
Olibanum
Omanwater
Ogentroost
Oranjebloesem
Osmanthus
Opopanax
Oregano
Spaanse Oregano
Palmarosa
Patchouli
Peen
Peper
Peperboom
Staart Peper
Pepermunt
Perubalsem
Peterselie
Petitgrain
Piment
Pokhout
Poleimunt
Pomerans
Pompelmoes
Pulegium
Pumilio
Pijnboom
Ravensara
Rhododendron
Rode Ceder
Rode Tijm
Roomse Kamille
Roos
Roosgeranium
Rozemarijn
Rozenhout

prijzen

Nederlandse namen
botanische namen

basis oliën

Dode Zee
huidverzorging
gezondheidshangers
hydrolaten
boeken
mengsels
Bachremedies
massage oliën
zepen

 
foto`s
Spaanse Oregano   Thymus capitatus
productanalyse


De Spaanse Oregano, Thymus capitatus, is een kruipend kruid met een houtige stengel en witte of roze bloemen. Het kruid is inheems in het Midden-Oosten, maar groeit ook in het wild in Spanje.
De naam is erg verwarrend omdat de plant niet tot de `Origanum` maar tot de `Thymus` familie behoort. De naam Thymus zou afkomstig kunnen zijn van het Griekse `thyo`, wat offer betekent, waarbij gedoeld wordt op het gebruik van Tijm bij brandoffers.
De etherische olie wordt gewonnen door stoomdestillatie uit de gedroogde bloeitoppen, is bruin-rood van kleur, met een kruidige teer-achtige geur. Belangrijkste producenten zijn Spanje, Israël, Libanon en Turkije. De olie wordt gebruikt als geurstof in zepen en parfums en in beperkte mate ook als smaakstof in vleesproducten en pizza`s.
Spaanse Oregano, Thymus capitatus, is geen Oregano maar een Tijmsoort
De Spaanse Oregano is giftig en irriteert de huid en slijmvliezen, wordt daarom in de aromatherapie niet gebruikt. De eigenschappen lijken het meeste op die van gewone Tijm, Thymus vulgaris


Helaas mogen wij een deel van de informatie over deze olie en recepten op last van de Voedsel en Waren Autoriteit (warenwet) niet meer op onze site publiceren omdat deze in strijd zou zijn met de EEG wetgeving i.z. consumentenbescherming. De gepubliceerde informatie zou een oneerlijke reclame zijn t.o.v. geneesmiddelen. Heel jammer, omdat veel van onze klanten dankbaar gebruik maakten van deze informatie en het zeer zeker niet als oneerlijke reclame ervoeren. 



   
/aroma/oreganospaans.htm - laatste wijziging zaterdag 27 december 2008

copyright Anthémis aromatherapie - Oosterstreek / alle rechten voorbehouden

disclaimer