Styrax hars wordt gewonnen uit hars van Liquidambar orientalis en Styrax officinalis. Styrax etherische olie heilzaam bij hoesten en bronchitis. Storax geneest zweren en abcessen. Liquidambar orientalis is een Toverhazelaar. Styraxbalsem essentiële olie
Anthémis aromatherapie etherische oliën - huidverzorging
Styrax essentiële olie wordt gewonnen uit hars van Liquidambar orientalis






eth. olie A t/m D
eth. olie E t/m K
eth. olie L t/m R
eth. olie S t/m Z

Salie
Sandelhout Afrika
Sandelhout Australië
Sandelhout Oost
Sandelhout West
Sassafras
Satsuma
Scharlei
Selderij
Siberische Den
Siberische Spar
Sinaasappel
Spaanse Brem
Spaanse Marjolein
Spaanse Salie
Spar
Spijklavendel
Staartpeper
Steranijs
Strobloem
Styrax
Tabak
Tagetes
Tangerine
Tea Tree
Terpentijn
Theebes
Theeboom wit
Therebinth
Thuja
Tijm
Tijm rood
Tonka
Tolubalsem
Tropische Verbena
Tuberoos
Turkse Geranium
Turkse Roos
Ui
Valeriaan
Valkruid
Valse Valeriaan
Vanille
Venkel
Verveine
Vetiver
Viooltje
Virginia Ceder
Vlier
Weistanne
Wierook
Wijnruit
Wilde Kamille
Wilde Tijm
Wintergreen
Wortelzaad
Ylang Ylang
Zevenboom
Zilverberk
Zilverspar
Zonneroosje

prijzen


Nederlandse namen
botanische namen
recepten


basis oliën

Dode Zee
huidverzorging
gezondheidshangers
hydrolaten
boeken
mengsels
Bachremedies
massage oliën
zepen

 
foto`s
Styrax (Storax)   Liquidambar orientalis
productanalyse


De oorsprong van de Styrax- of Amberboom, Liquidambar orientalis is Klein-Azië en Syrië. Het is een tot de Toverhazelaar-achtigen behorende boom die tot 15 mtr. hoog kan worden. De boom heeft een paars-grijze gladde schors en witte bloemen.
Het is de enige boom uit de Styrax familie die in Europa groeit. In Klein-Azië zijn complete wouden in de buurt van Bodrum, Milas en Marmaris.
Duizenden jaren geleden had Styraxbalsem een belangrijke rol bij godsdienstige rituelen van de antieke volkeren. Amber was één van de acht substanties die Mozes bij de uittocht uit Egypte meenam.
In de Grieks-orthodoxe kerk is Styrax ook nu nog belangrijk, het wordt samen met Wierook verbrand tijdens de godsdiensten.
De welriekende bruinrode harsachtige stof, Styraxbalsem genaamd, wordt gewonnen door het uitkoken van het verwonde hout of door hard op de schors te slaan, waardoor de balsem onder de schors gevormd wordt.

Stoomdestillatie van de ruwe Styraxbalsem geeft een lichtgele etehrische olie met een zoete doordringende balsemachtige geur. De olie ook bekend als Amber of Muskus is krachtig ontwaterend, gaat longproblemen, zweren en abcessen te lijf. In parfums wordt Sryrax vaak als fixatief toegevoegd (een stof die het snelle verdampen van vluchtige bestanddelen verhindert)
Liquidambar orientalis is een Toverhazelaar
Styrax essentiële olie doodt vele bacteriën en andere micro-organismen. Wordt in de aromatherapie o.a. gebruikt bij; ringworm, scabiës, snijwonden, hoesten bij kinderen, catarre, bronchitis, slijmvliesontsteking, vastzittende hoest, zweren, abcessen, angst en stress. Ook als ontsmettingsmiddel en om vocht af te drijven.

psychisch:
Styrax olie sterkt het zelfvertrouwen en maakt eerzuchtig in positieve zin. Werkt harmoniserend bij hysterie, paranoia, ergernis en prikkelbaarheid.


contra-indicatie: kan bij sommige personen overgevoeligheid veroorzaken

mengen met: Styraxolie is uitstekend te combineren met Ylang Ylang, Jasmijn, Mimosa, Roos, Lavendel, Lavandin en specerij-oliën.
U ontvangt van ons bij iedere etherische olie een uitgebreide beschrijving, hier een paar voorbeelden:

bronchitis, vastzittende hoest; 10 druppels mengen met 50 ml basis-olie, hiermee borst en rug meermaals per dag inwrijven.
rustgevend, weldadig bad; 5-10 druppels mengen met een beetje melk, room of een lepeltje honing. Dit toevoegen aan een warm bad en 20 minuten baden.


Helaas mogen wij een deel van de informatie over deze olie en recepten op last van de Voedsel en Waren Autoriteit (warenwet) niet meer op onze site publiceren omdat deze in strijd zou zijn met de EEG wetgeving i.z. consumentenbescherming. De gepubliceerde informatie zou een oneerlijke reclame zijn t.o.v. geneesmiddelen. Heel jammer, omdat veel van onze klanten dankbaar gebruik maakten van deze informatie en het zeer zeker niet als oneerlijke reclame ervoeren. 



   

/aroma/styrax.htm - laatste wijziging zondag 01 februari 2009

copyright Anthémis aromatherapie - Oosterstreek / alle rechten voorbehouden

disclaimer