Buurtbusvereniging Heino

Algemene informatie

Naast de reguliere bus- en treinverbindingen die het dorp Heino kent, is er nog een openbare vervoersverbinding namelijk de buurtbus. De buurtbus rijdt elk uur vanaf het station Heino via de dorpen Heino/Lierderholthuis/Laag-Zuthem naar het winkelcentrum Zwolle-Zuid (aankomst 14 minuten voor het hele uur) en rijdt dan weer dezelfde weg terug, zodat na bijna een uur weer wordt aangesloten op de treinverbinding naar Zwolle/Almelo. De bus heeft in Zwolle-Zuid aansluiting op de stadsbus Zwolle en op het streekvervoer.
Deze verbinding wordt maandag t/m vrijdag op werkdagen gereden vanaf 7.56 uur ‘s morgens t/m 19.35/21.35 uur ’s avonds afhankelijk vanaf het seizoen. Voor de juiste tijden wordt verwezen naar de dienstregeling.
De bus kent vaste stopplaatsen, maar tijdens de rit kan ook worden gevraagd om op een andere plaats op de route in en uit te stappen.

Kaartjes

De buurtbus heeft eigen kaartjes en deze kunnen alleen in de bus worden gekocht, bij voorkeur tegen gepaste betaling. De OV jaarkaart mag ook in de buurtbus worden gebruikt. Verder is er een bijzonder tarief voor kinderen en 65-plussers. De Nationale strippenkaart mag niet worden gebruikt, maar zoals gezegd; kaartjes kunnen in de bus worden gekocht.

Bezetting

De bezetting van de bus is heel verschillend. Per dag worden gemiddeld 80 passagiers vervoerd. Provinciaal scoort het project zeer goed. Zowel ‘s morgens en ‘s middags moet er een tweede bus voor schoolvervoer naar Zwolle- Zuid worden ingezet. (De zogenaamde schoolbus; deze bus wordt ook ingezet indien de dienstbus moet worden gerepareerd). Zodoende kan een goede dienstverlening worden gegarandeerd.
Verder zijn de ritten van en naar het station Heino ook zeer populair.
Het is op zich een zeer goede verbinding uit de dorpen omdat de bus aansluit op de treinen in Heino, die in Zwolle, als de treinen op tijd rijden (en dat doen ze, gezien onze ervaring, veel beter dan een ieder vermoedt), weer aansluiten op treinen die rijden in de richting van Amsterdam, (Centraal en Schiphol), Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Amersfoort, Leeuwarden, Groningen, Arnhem en vele andere plaatsen.
Zoals iemand wel eens gezegd heeft: Heino met de dorpen Laag-Zuthem en Lierderholthuis hebben op doordeweekse dagen intercity verbindingen met alle grote plaatsen in ons land.
Het is maar dat U het weet!!!!!

Vrijwilligers

Hoe kan zo n vrijwilligersproject draaien? Vanwege een actief bestuur, bestaande uit 7 personen, en een vaste groep vrijwilligers van ruim 30 personen.

De taken van de chauffeurs zijn duidelijk; op tijd rijden inclusief verkoop kaartjes in de bus. Er wordt gereden volgens een vast schema (maximaal 4 uur achter elkaar/verder zijn een aantal reserve chauffeurs beschikbaar voor vakantie en andere calamiteiten).
De taak van het bestuur is het draaiende houden van deze organisatie. Deze taak bestaat uit de normale bestuurszaken behorende bij de organisatie, het regelen van dienstregeling en onderhoud bussen, zorg voor stallingsruimte, keuring en opleiding chauffeurs (extra keuring is noodzakelijk), externe kontakten met eigenaar bussen namelijk Syntus Overijssel, kontakten met de provincie (regelaar openbaar vervoer) en de gemeente ( in verband met o.a. afzetting wegen/hoogte drempels/invoering 30 km gebieden en dergelijke) alsmede de zorg voor de 30 vrijwillig(st)ers (attenties /regelen jaarlijks uitstapje; nieuwjaarsreceptie/zoeken sponsoren en dergelijke).
Ook is er goed contact met de plaatselijk afdeling van Veilig Verkeer Nederland over verkeersregels en invoering nieuwe verkeersregels.

Foto's

Let op!

Tijdens de vakanties van de basisscholen rijdt de schoolbus niet.



Openbaarvervoer Informatie Ontwerp HBA te Winde

Ondanks dat deze site zorgvuldig wordt onderhouden, kunnen er geen rechten aan worden ontleend. © HBA