Home

Wij & Mail

De Spellen

Top 20

Nieuws

Foto's

Links

Gastenboek


Bushi

Auteur(s): ?

Uitgever: Clipper

Aantal spelers: 2

Speelduur: 25 minuten

Dit spel hebben we voor 1 euro gekocht op de koninginnemarkt van Hoorn in 2003. Net even gespeeld en het is best een leuk spelletje.

De bedoeling van het spel is om als eerste je leger van 12 Bushi's over het bord te verplaatsen en van het bord te spelen. Je leger bestaat uit 3 groepen van 4 Bushi's, welke van elkaar verschillen in grootte. Aan het begin van het spel plaatst ieder zijn Bushi's op de manier zoals hierboven op de foto aangegeven. De speler met het donkere leger mag het spel beginnen.

De Bushi's kunnen op twee manieren worden verplaatst: 1) horizontaal, verticaal of diagonaal naar een volgend leeg vakje verschuiven. Dit mag zowel vooruit of achteruit en één vakje per spelbeurt. 2) over een Bushi heen springen, mits deze dezelfde grootte of kleiner is dan de springende. De voorwaarde hiervoor is dat de Bushi op een vakje staat dat aansluit aan een vakje waarop een  Bushi staat van dezelfde grootte of kleiner.

Tijdens één spelbeurt mag over meer dan één van je eigen Bushi's gesprongen worden, maar zodra je over een Bushi van je tegenstander springt moet je stoppen. Je hebt nu nog recht op een extra speelbeurt met een andere Bushi, je mag nu echter niet meer over een Bushi van je tegenstander springen. In dit spel worden geen Bushi's van de tegenstander "geslagen", zoals bijv. met dammen. Je moet zelf al je Bushi's naar de overkant brengen. Een Bushi die de laatste rand bereikt mag in een volgende beurt van het speelbord worden gehaald. Het spel is afgelopen als een van beide spelers al zijn Bushi's van het speelbord heeft gespeeld. Deze speler heeft gewonnen.

In de loop der tijd zijn er spellen in dit genre met wat meer diepgang op de markt gekomen, maar dit spel misstaat zeker niet in de spellenkast.

68 Punten