VOERTUIGEN ZWEEFVLIEGEN III


LAATSTE UPDATE: 05 MAART 2010 -  VAN CAMPER NAAR NIEUWE STARTBUS

 

 

PAGES:

HOME

AANHANGERS

ACTUEEL

VW COMBI

STARTBUS

FOTO&VIDEO

LIERMATERIALEN

KLU LIER

TRACTOREN

WERKPLAATS

GOLFWAGEN(S)

 

COLOFOON:

WEB HOSTING EN DESIGN:

ALEX LANDMAN

 

Microsoft  frontpage 2003

COPYRIGHT 2005

Gebruik van teksten  of afbeeldingen is toegestaan mits de bron vermeld wordt

 

Alex Landman

 

 

HOMEPAGE VAN ALEX LANDMAN,

ZWEEFVLIEGER EN LIERTECHNICUS VAN:

VLIEGCLUB TEUGE, AFDELING ZWEEFVLIEGEN

 

Naast een aantal zweefvliegtuigen bezit iedere zweefvliegclub een voertuigenpark ter ondersteuning van haar vliegbedrijf. Dit voertuigenpark bestaat meestel uit: een of meerdere zweefvlieglieren, een veld- of startwagen vaak voorzien van diverse communicatiemiddelen, meerdere auto's of tractoren voor het uitrijden van lierkabels en/of het ophalen van gelande zweefvliegtuigen en een paar aanhangers ten behoeve van het wegtransport van de zweefvliegtuigen. Daarnaast bezit een zweefvliegclub vaak een werkplaats en een of meerdere stallingsruimten voor haar voertuigenpark.

De Vliegclub Teuge, afd Zweefvliegen bezit voor haar doeleinden het volgende;

  •  ex-KLu twee trommellier (+ gaskar)
  •  ex-KLu VW Combi (startwagen)
  •  Twee tractoren (+ 1 terzijde)
  •  Twee golfwagens (2009)
  •  Enkele aanhangers voor zweefvliegtuigen (momenteel 7)
  •  Werkplaats en stallingruimtes

 

LINKS NAAR ANDERE PAGINA'S

AANHANGERS

ACTUEEL

COMBI

FOTO/VIDEO

GOLFWAGEN(S)

KLU LIER

LIERMATERIALEN

TRACTOREN

WERKPLAATS

Als liertechnicus ben ik verantwoordelijk voor het onderhoud en de daarbij behorende inspecties van de zweefvlieglier van de Vliegclub Teuge, afd zweefvliegen. Onderhoud en inspecties gebeuren aan de hand van door het ministerie van Verkeer en Waterstaat, afd luchtvaart uitgevaardigde voorschriften. Dit houdt oa in dat de zweefvlieglier moet voldoen aan de eisen van de luchtvaartwet. Tevens ben ik verantwoordelijk voor het gebruik van de zweefvlieglier tijdens het vliegbedrijf op het vliegveld Teuge. Als liertechnicus heb ik ook het beheer van het rijdend materiaal.

Enkele taken:

  • Logistiek; aanschaf van o.a. onderdelen en brandstof
  • Techniek; onderhoud, reparaties en innovaties aan het rijdend materiaal
  • Administratie; bijhouden van onderhouds- en inspectiestaten en de algemene administratie
  • Organisatie; het plannen van onderhoud (wintermaanden) en de inzet van mensen tijdens het onderhoud
  • Operatien; het gebruik en het omgaan met het rijdend materiaal en instructie
  • Vervanging voertuigen; in overleg met het bestuur de vervanging van voertuigen regelen

De liertechnicus, samen met de erkende technici en de commissaris materiaal zijn binnen de vliegclub Teuge, afd zweefvliegen de verantwoordelijken voor al het materiaal van de zweefvliegafdeling.

Het meeste onderhoud gebeurt tijdens de wintermaanden (november t/m februari), het zogenaamde winteronderhoud, vanwege het vaak slechte weer en matige veldcondities wordt er niet gevlogen. In deze tijd worden de voertuigen/aanhangers volgens onderhoudsstaten geinspecteerd en waar nodig onderhouden/hersteld/geinnoveerd. Waar nodig wordt er in het vliegseizoen (maart t/m oktober) onderhouden hersteld om de inzet optimaal te houden.

                        

ENKELE TEUGSE TECNICI, VLNR: WIM VAN STRATEN, FRANK BEEMSTER, ALEX LANDMAN,  GERRIT WOLTERS EN ROB KLEIN

Het onderhoud van het rijdend materiaal wordt in de "garage" uitgevoerd door een groep personen van vrij vaste samenstelling, de zgn "garageploeg". Voor de werkzaamheden staat een goed geoutilleerde werkplaats ter beschikking.

 

            ALEX LANDMAN, IN DE LS-3 PH 585, "BS" ROND 2002

Lees voor meer informatie de desbetreffende pagina's van deze website.

 

VOOR REACTIES EN AANVULLENDE INFORMATIE:

 

LINKS NAAR ANDERE SITES

 

VLIEGCLUB TEUGE, AFD ZWEEFVLIEGEN

LUCHTHAVEN TEUGE

KNVVL

ZWEEFPORTAAL

ZWEEFPORTAAL, FORUM

INSPECTIE V&W DIVISIE LUCHTVAART

 

HOME

AANHANGERS      ACTUEEL      VW COMBI   CAMPER   FOTO&VIDEO    GOLFWAGEN(S)

LIERMATERIALEN      KLU LIER      TRACTOREN     WERKPLAATS