Kleuren

 

Begin
Terug

 

Dit programma laat je zien hoe wij bedrogen kunnen worden door onze ogen en hersenen: we kunnen namelijk maar drie kleuren waarnemen: rood, groen en blauw. Door de knoppen te verschuiven kun je zelf bepalen hoeveel van elke basiskleur er door de computer wordt weergegeven. Natuurkundig spreken we hier van additieve kleurmenging. Vooral bijzonder is het mengen van rood en groen.

Aan de linkerzijde van het kleurvlak zitten drie schuifjes. Pak met je muis zo'n schuifje vast en beweeg het naar boven. De getallen die mee veranderen geven de computercode van een kleur weer: 255 is maximaal rood, groen of blauw. 
  • Hoe maak je wit?.....Hoe maak je paars? 
  • Hoeveel kleuren heb je eigenlijk nodig om goed TV te kunnen kijken?

Copyright(c) 1997 S.Kamikawa

 

 

Je kunt nog beter zien wat er gebeurt als je een vergrootglas voor het scherm houdt, je ziet dan goed hoe het beeld bij een televisie opgebouwd wordt.

  • Beschrijf kort hoe de kleuren geel en paars gevormd worden.

 

Terug naar de Startpagina