Lijst van predikanten van de Hervormde gemeente te Maassluis      
versie 4-4-2005          
           
nr   naam voornamen en gekomen van gekomen vertrokken naar datum bijzonderheid
    voorzetsels overig   overig    
           
           
1   Adriaansz. Cornelis Dirksland 08-11-1598 Overleden 00-00-1601  
2   Stedemeyer Bernardus Deventer 19-09-1602 Zutphen 10-09-1608  
3   Fenacolius Johannes t Woud 31-10-1608 Overleden 13-05-1645  
4   Wemmerus Henricus Zoelen 23-02-1642 Goes 00-10-1652 eerste 2e predikant
5   Lupardus Michael Assendelft 11-02-1646 Overleden 13-10-1660  
6   Hardenberg Joannes Proponent 31-08-1653 Overleden 20-06-1656  
7   Walzenius Aegidius Pernis 24-12-1656 Overleden 11-06-1669  
8   Staveren Petrus van Middelie 19-06-1661 Leiden 31-08-1664  
9   Ouwens Nicolaas Vlaardingen 26-10-1664 Gorinchem 26-12-1666  
10   Beels Theodorus Hilligersberg 19-06-1667 Amsterdam 12-02-1679  
11   Brands d'Swalmius Henricus Oud Beijerland 04-05-1670 Hoorn 15-04-1672  
12   Cuperus Jacobus Arkel 11-12-1672 Overleden 18-05-1684  
13   Kolff Gualtherus Noordeloos 09-07-1679 Overleden 01-05-1705  
14   Hoojer Adrianus Zwartewaal 31-12-1684 Overleden 27-07-1689  
15   Dibbetzius Henricus Bergschenhoek 03-12-1690 Leiden 27-02-1695  
16   Plancius Jacobus Bodegraven 03-07-1695 Middelburg 01-08-1700  
17   Moor Bernardus de Oud Loosdrecht 02-01-1701 Gouda 23-10-1712  
18   Bakker Joannes Zaandijk 06-12-1705 Amsterdam 17-08-1721  
19   Francken Aegidius Rijsoord 29-10-1713 Overleden 16-04-1743  
20   Ruis Joannes Lisse 05-09-1723 Emeritaat 05-04-1739  
21   Couwenburg du Bois Petrus Graft 25-09-1729 Deventer 15-10-1730 eerste 3e predikant
22   Onderdewijngaart Petrus Hendrik Ido Ambacht 11-02-1731 Middelburg 06-04-1732  
23   Staveren Elandus van Noordwijk Binnen 07-06-1733 's Gravenhage 11-09-1735  
24   Hoffman Johannes Martinus Geertruidenberg 22-09-1737 Emeritaat 11-03-1759  
25   Coste Ludovicus Bernardus de la Noordwijk aan Zee 05-04-1739 Emeritaat 13-10-1754  
26   Winterswijk Winandus de Koog 22-11-1744 Leeuwarden 05-02-1747  
27   Swaan Gerardus Joannes Berkel 16-07-1747 Overleden 12-01-1776  
28   Sprang DaniŽl van Well en Ammerzode 13-10-1754 Overleden 30-03-1785  
29   Hullesheim Bernardus Wilhelmus Tuil 11-03-1759 Kampen 25-09-1763  
30   Waenen Kornelis van Noordeloos 29-04-1764 Emeritaat 05-11-1797  
31   Tricht Christophorus van Maasland 20-10-1776 Leeuwarden 20-03-1782  
32   Someren Simon Brand van Maasland 25-08-1782 Zutphen 08-02-1789  
33   Moll Evert Voorst 20-11-1785 Nijmegen 30-07-1797  
34   Berkhoff Gerrit Zwijndrecht 24-05-1789 Nijmegen 27-06-1790  
35   Fortuin Cornelis Sliedrecht 15-09-1790 Amsterdam 13-11-1796  
36   Brouwer Paulus wilhelmus Dreischor 16-07-1797 Emeritaat 01-07-1831  
37   Molenaar Willem Wageningen 05-11-1797 Op verzoek ontslagen 01-01-1821  
38   Noordink Johannes Heusden 26-11-1797 Zutphen 28-04-1802  
39   Resler Philippus Jacobus Oud Beijerland 17-10-1802 Overleden 26-12-1827  
40   Beuzekom Werner Willem van Velzen 12-08-1821 Amersfoort 27-07-1829  
41   Slotemaker Gzn. Adrianus Doorn 15-03-1829 Middelburg 12-05-1839  
42   Bonnet Arnoldus Adrianus Kornelis Leersum 15-11-1829 Van zijn dienst afgestaan 01-03-1837  
43   Stroeve Jakob Groot Ammers 31-07-1831 Dordrecht 20-04-1834  
44   Kuyper Jan Frederik Geervliet 28-09-1834 Middelburg 25-04-1841  
45   Bosch Johannes Candidaat 24-09-1837 Overleden 01-10-1851  
46   Vollenhoven van Dalen Hendrik Willem Monnikendam 06-10-1839 Emeritaat 03-07-1870  
47   Claasen Hendrik Heicop en Boecop 31-10-1841 Overleden 22-09-1852  
48   Nachesius Benjamin Sassenheim 07-11-1852 Overleden 07-10-1861  
49   Knuttel Pzn. DaniŽl Oegstgeest 02-10-1853 Emeritaat 01-01-1871  
50   Lambers Jan Adriaan Pieter Ris IJsselmuiden 05-10-1862 Heeg 08-07-1866  
51   Laan Pieter Jan Rudolph Muiden 18-04-1867 Op zijn verzoek ontslagen 03-06-1874  
52   Baerle Eduard Constant van Zuilichem Nieuwaal 02-04-1871 Wageningen 31-03-1878  
53   Verhoeff Jacob Gerard Wissekerke 19-04-1874 Heeg 02-04-1877  
54   Barger Evert Lunteren 21-10-1877 Haarlem 25-07-1880  
55   Malcomesius Hendrik Herveld 19-05-1878 Rotterdam 19-09-1886  
56   Barger Gerard Johan Oude en Nieuwe Wetering 05-12-1880 Driebergen 11-02-1883  
57   Kalkman Jan Wouter Herman Nieuw Lekkerland 13-01-1884 Monster 02-05-1886  
58   Woudstra Titte Harmen Oude Mirdum 31-10-1886 Uit de bediening gezet wegens doleantie 17-03-1887  
59   Kruyff George Paul Domburg 13-04-1890 Overleden 11-10-1898  
60   Lagerwey Albertus Scherpenisse 27-03-1892 Heidelberg (Zuid Afrika) 25-11-1894  
61   Kalma Sjouke IJlst 19-05-1895 Hoogeloon 24-06-1917  
62   Montijn Arend Johan Stadskanaal 07-05-1899 Haarlem 15-06-1902  
63   Hellemans Willem Voorst 29-03-1903 Bodegraven 20-08-1905  
64   Groot Enzerink Johan Willem Wapenvelde 27-11-1904 Leeuwarden 11-08-1907  
65   Grient Johannes Jacobus van der Giessen Oudkerk 24-06-1906 Kerkdriel 02-08-1925  
66   Buenk Jan Harderwijk 22-12-1907 Arnhem 28-03-1910  
67   Crousaz Louis Jean SamuŽl Garijp 31-10-1910 Strijen 11-06-1922  
68   Schweitzer Christiaan Johannes Leimuiden 22-12-1918 Workum 02-05-1926  
69   Pop Jacobus Johannes Hermanus Puttershoek 08-04-1923 Gorinchem 27-01-1929  
70   Bosman Adrianus Jacobus 's Gravendeel 23-05-1926 Emeritaat 01-01-1942  
71   Kloots Johannes Jacobus Zwammerdam 07-04-1929 Overleden 22-09-1942  
72   Garderen Bruinis Johan van Nieuw- en St. Joosland 15-09-1929 Ankeveen 12-09-1948  
73   Dankbaar Johan Albert Westernieland 15-11-1942 Apeldoorn 10-10-1948  
74   Vogel Klaas Maarten Heusden 26-01-1947 St. Maartensdijk 25-08-1968  
75   Quartel Pieter Hendrik Kethel 01-05-1949 Rotterdam 28-02-1955  
76   Meijer Hindrik Frederik Ferwerd 27-11-1949 St. Nicolaasga 03-08-1969  
77   Hartingsveld Lodewijk van Berkel 26-06-1955 Groningen 08-09-1963  
78   Kalkman EmmanuŽl Hubertus Waddinxveen 01-11-1964 Amersfoort 15-06-1969  
79   Verbaas Euft Frans Fijnaart 29-06-1969 Almere Haven 10-10-1976 eerste 4e predikant
80   Schuurman Cornelis Bernardus Vollehoven 14-09-1969 Katwijk aan Zee 05-02-1978  
81   Haitjema Tjeerd Marcus Putten 28-09-1969 Dantumawoude 18-01-1981  
82   Heusinkveld Reik Nagele Tollebeek 14-06-1970 Zwartsluis 25-11-1979  
83   Schoonenboom Pieter Cornelis Krommenie 12-06-1977 Emeritaat 02-09-1990  
84   Lucas Dirk Dingeman Waardenburg Neerijnen 11-06-1978 Enter 14-11-1982  
85   Erp Anthonius Hendrikus van Candidaat 08-05-1983 Vlaardingen 01-04-1989  
86   Vermaat Pancras Veenendaal 19-01-1986 Scheveningen 09-03-1997  
87   Overduin Pieter J.H.J. Klarenbeek 01-07-1990 Scherpenzeel 27-04-1997  
88   Huisman Willem Enschedť 27-01-1991 Emeritaat 01-05-1997  
89   Boer Johan Douwe de Vlissingen 07-06-1998 Emeritaat    
90   Visser Jan de Nieuwdorp 06-09-1998      
91   Belzen Jan van Hattum 18-06-2000