Pijl- en Bogenbouw Weekenden

 

 

 

 


Deze weekenden zijn er voor iedereen die zich bezighoudt met, of geinteresseerd is in, het maken van pijlen en bogen.

Om kennis en materialen uit te wisselen, om ervaring op te doen of te delen. Voor profs en amateurs, voor beginners en gevorderden, voor puristen en laminero's, voor jong en oud, maar vooral.......voor de gezelligheid.

Voor de volgende datum en meer algemene info zie onderaan.

 


2011 te Stavoren.

Dit jaar organiseerden we een Bogenbouwers Meeting tijdens het Handboog- en Ridder Spektakel ter ere van de viering van 950 jaar stadsrechten te Stavoren.

Er werd een historisch kampement opgebouwd met diverse activiteiten, waaronder riddergevechten en handboogwedstrijden. Het Bogenbouwpaviljoen was daarvan een onderdeel. Dat betekende bogenbouwen midden tussen de actie! Echter, door de overweldigende publieke belangstelling in het paviljoen zullen de meeste bogenbouwers niet veel van deze actie hebben meegekregen!

 

Klik hier voor foto's, en kijk onder pijl en bogenbouw weekend 2011

Kijk hier voor meer foto's van het Handboog- en Ridderspektakel te Stavoren.

 


2009 te Warns

Het eerste pijl- en bogenbouwweekend. Wat ons (Hauke, Jeroen en Jan) beterft een geweldig weekend vol herkenning, verwondering, inspiratie, creativiteit en interactie. En aan de positieve reacties te oordelen vonden meer mensen dat. Maar ach, wat wil je? Zet een stel enthousiastelingen bij elkaar en het kan niet misgaan. Zeker als de spaanders en pijlen in het rond vliegen en het harde werken wordt afgewisseld met lekker eten en drinken of een rondgang langs alle prachtige bogen en pijlen die waren meegebracht. Oordeel zelf na het bekijken van onderstaande fotoalbums.

Alle deelnemers bedankt voor jullie komst en geweldige inzet. Speciale dank aan: Birgit, Ian Blackwell, Ton van Grunsven, Jaap, Lars, Nico Macura, Martin, Petri, Sacha, Rense Sjoers, Hans Veldhuis, Henk Wiss en Kees en Carla.

 

Filmpje van Jaap.

Foto's van Carla Vermeend, Jan, Petri.

Foto's van Gerrit Bart Volgers.

Foto's van Jeroen Drenth.

 


Wat is het PBW?          (voor foto's van afgelopen jaren, zie hier boven)
 

Heb je een mooie boog onder handen of net af? Wil je wel eens weten hoe dat bogenbouwen in zijn werk gaat? Ligt dat ene stuk hout je al een hele tijd aan te kijken? Heb je brandende vragen? Wil je wel eens weten of laten zien hoe je goede pijlen maakt? Of heb je gewoon zin in een gezellig weekend met geestverwanten? Kom dan langs.

Tijdens dit weekend kunnen kennis, ervaringen, vaardigheden, contacten en materialen gedeeld of juist vergaard worden. En dit niet in passieve zin natuurlijk. Iedereen wordt uitgenodigd eigen materiaal, gereedschap, vragen, verhalen en projecten mee te nemen en daar ter plekke aan te werken of over te vertellen. Ook kunnen materialen voor pijlen en bogen uitgewisseld, aangeschaft en verkocht worden.

 

Doelstelling van het weekend:

  1. Uitwisseling van kennis, contacten en materialen
  2. Verdieping en verbreiding van de edele kunst
  3. Gezellig weekend

 

Tijdstip en Locatie: 24, 25, 26 mei 2013 aan de haven van JFB te Warns, Friesland. werkplaats, schietveld en kampeerplaats aanwezig.

 

 

Programma: Het programma ontstaat door wat iedereen meebrengt of gaat doen. Mocht er iemand een demo of kleine workshop willen geven, dan kan dat aangekondigd worden. Neem aub contact op met zelfbogenmaken@planet.nl. Zodra er meer bekend is over deelnemers en programmaonderdelen wordt dat hier vermeld.

 

Demonstraties / workshops/ enz:  In principe is het een samenkomst van bogenbouwers en geinteresseerden om kennis en vaardigheden te delen en te tonen. En om aan pijlen en bogen te werken natuurlijk. Echter, het is geen bogenbouw-workshop, maar gebaseerd op zelfwerkzaamheid. Je hoeft helemaal geen ervaren rot te zijn, maar begeleiding is niet gegarandeerd. Natuurlijk is elke geinteresseerde zonder ervaring van harte welkom. Een stuk hout en een enthousiaste bouwer die wat uit wil leggen zijn er vast te vinden.

 

Overnachten, eten en drinken:  Er kan gekampeerd worden en er zijn vele pensionnetjes e.d. in de buurt. Ook kun je met je boot aanleggen. Een restaurant is aanwezig en nieuws over gezamenlijke maaltijden volgt nog.

 

Opgave en kosten:  

Deelname aan het weekend: 15 euro  (exclusief maaltijden).

Kosten kamperen ca. 15 euro p.p.

Jeugd tot 15 jaar half geld.

Aanmelden of vragen? Neem dan contact op met zelfbogenmaken@planet.nl

 

Aanwezig zijn:

  1. Grote ruimte om in te werken
  2. Schietveld
  3. Tillerbord(en)
  4. Speedtester (Chrony chronograph)
  5. Houtvochtmeter
  6. Lintzaag
  7. Spinemeter
  8. Verenplakkers
  9. Jouw bijdrage?

 

Zelf mee te nemen:  Eigen materiaal, gereedschap, ruilmateriaal, kampeerspullen, enzovoorts

 

Tot ziens, tot Warns!

 


 


 


(home)