Emond Vermaes is mijn stamvader. Hij moet zo rond 1600 geboren zijn.
Hij was niet onbemiddeld. Hij bezat een hofstede (de Achterwaaij) en verschillende stukken grond te Herwen. Daarnaast is hij in het bezit geweest van 2 huizen te Schenkenschans (net over de grens bij Lobith), waarvan hij er in 1648 een zelf bewoonde en een verhuurde.

Hij heeft minimaal 3 kinderen:
* Roeloff Emonds Vermaes
* Peter Emond Vermaes
* Henrick Emonds Vermaes
Deze kinderen moeten rond 1630 / 1640 geboren zijn.
De naam van zijn vrouw wordt nergens vermeld.

Wie heeft meer informatie over Emond Vermaes, zijn vrouw of de geboorte van zijn kinderen?

Het vermoeden is groot dat Emond schipper is geweest, waardoor zijn huwelijk en geboorte van de kinderen heel ergens anders kan hebben plaats gevonden.

Op een lijst van vrijschippers te Culemborg in 1620 komt de naam voor van ene Emond Roelofs. Dit zou de gezochte Emond Vermaes kunnen zijn, aangezien die een zoon Roelof heeft (vernoemd naar zijn opa?).
 
 

Willem Vermaes wordt op 23 juni 1675 te Millingen gedoopt als zoon van Peter Emond Vermaes en Lijsbet Goossens.

Uit een akte in het "Oud Rechterlijk Archief Overbetuwe" blijkt dat Willem voor mei 1708 gehuwd moet zijn met Anna Velthuijsen. Zij kopen dan nl. als echtpaar een stuk bouwgrond in Herwen.

Dit huwelijk heb ik echter niet kunnen vinden.

Ook de geboorte-gegevens van hun kinderen zijn mij niet bekend.

De vermoedelijke kinderen, die zo tussen 1700 en 1720 geboren moeten zijn, heten:
* Peter Vermaas
* Reinerus Vermaas
* Rutgerus Vermaas
* Rudolphus Vermaas

Wie heeft er meer informatie over het huwelijk van Willem Vermaes (Vermaas) met Anna Velthuijsen, en over de geboorte van hun kinderen.
 
 


Johannes Vermaas wordt op 22 juni 1757 te Aerdt (RK) gedoopt.

Elisabeth Hansen is op 8 juli 1783 in Herwen geboren.

Dit echtpaar laat op 14 januari 1803 in Leiden hun zoon Michael dopen (RK).
 

Het huwelijk van Johannes en Elisabeth kan ik niet vinden. Wie kan mij helpen?
 
Emond Vermaes
Willem Vermaes
en
Anna Velthuisen
Johannes Vermaas
en
Elisabeth (Lutske) Hansen
WEBSITE VAN TON VERMAAS
Navigatiebalk:    Homepage     Genealogie     Gezocht